لطفا چند لحظه صبر کنید ...

خدمات تخصصی کلینیکخدمات تخصصی

خدمات ارائه شده در کلینیک

تیپینگ
خدمات تخصصی

تیپینگ


اما درآسیب های مفاصل لیگامانها ، عضلات ، تاندونها ( وترها ) و…. تکنیک های مختلف بانداژ کاربرد زیادی دارد.برای مثال درضایعه لیگامانی ( رباط ) ، بکاربردن نوارهای چسبنده غیر ارتجاعی ( غیر الاستیک ) لیگامان آسیب دیده را بیحرکت ساخته ، ازحرکات ناخواسته مفصلی درموضع ضایعه پیشگیری می کند ویا درضایعه عضلانی استفاده ازنوارهای چسبنده الاستیک ضمن حفظ گردش خون موضع ، حمایت مناسبی را ازعضله به عمل می آورد.یکی ازمهمترین اقدامات درمانی برای پیشگیری ازضایعات و نیز حفاظت موضوع آسیب دیده استفاده از روش های گوناگون بانداژ ( بانوارهای چسبنده الاستیک یاغیر الاستیک ) می باشد.


بیشتر بدانید
خدمات تخصصی

ارتوپدی


رتوپدی Orthopedics شاخه ای از جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم حرکتی شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و دیگر بافت هایی است که در اندام های حرکتی وجود دارند.متخصص ارتوپدی که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم میگویند سعی میکند تا با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی به درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن اهتمام ورزد. مشکلاتی مانند :آسیب های استخوان ها و مفاصل بدنبال ضربات مثل شکستگی، در رفتگی، کشیدگی و رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون ها و رباط ها و …


بیشتر بدانید
ارتوپدی
نورولوژی
خدمات تخصصی

نورولوژی


عصب‌شناسی یا نورولوژی (به انگلیسی: neurology) دانش مطالعهٔ ساختار، کارکرد و بیماری‌های دستگاه عصبی جانداران است. موضوع عصب‌شناسی بررسی دستگاه عصبی جانداران در سطوح گوناگون از سلولی و مولکولی تا آناتومی، علوم رفتاری، و آسیب‌شناسی پزشکی است. واژهٔ عصب‌شناسی برگردان واژهٔ انگلیسی Neurology (نورولوژی) است ولی موارد به‌کارگیری این واژه در فارسی و انگلیسی متفاوت است.عصب‌شناسی در فارسی برابر واژهٔ Neuroscience انگلیسی است. به جای واژهٔ عصب‌شناسی از اصطلاح علوم عصبی نیز بهره‌گیری می‌شود.


بیشتر بدانید
بخش های تخصصی

لیزرتراپی


یزر سرد یا لیزر کم توان (LLLT)، نوعی روش درمانی است که در آن از طول موج های خاصی از نور استفاده می شود تا در بافت های هدف اثر کرده و به تسریع روند بهبودی کمک کند. این روش را می توان بر روی بیمارانی به کار برد که از انواع عوارض حاد و مزمن رنج می برند. لیزر درمانی به تسکین درد و کاهش ورم، کاهش اسپاسم و افزایش عملکرد آن ها کمک می کند…


بیشتر بدانید
لیزرتراپی
فیزیوتراپی
بخش های تخصصی

فیزیوتراپی


فیزیوتراپی، حرفه ای از رشته های سلامت و بهداشت است که با عملکرد انسان، حرکت و به حداکثر رساندن پتانسیل های انسان ها مرتبط می شود. در این حرفه فیزیوتراپیست با بهره گیری از علم و دانش فیزیولوژی و آناتومی افراد را مورد ارزیابی قرار می دهد و سپس به درمان می پردازد. مراجعین به کلینیک های فیزیوتراپی مبتلایان به طیف وسیعی از بیماری ها اعم از دردهای حاد و مزمن، مشکلات و نواقص حرکتی، عوارض جراحی ها، معلولیت های جسمی و ذهنی، سکته های قلبی و مغزی،  بیماری های ریوی و حتی افراد سالمی که با شرایط جدیدی مواجه شده اند مثل ورزشکاران، زنان باردار،افراد چاق، سالمندان و … را در بر می گیرد.


بیشتر بدانید
بخش های تخصصی

مکانوتراپی


یمارانی که دچار کاهش محدوده حرکات مفاصل یا کاهش قدرت عضلانی می باشند برای برقراری دامنه حرکت یا بهبود قدرت حرکت از وسیله های موجود در بخش مکانوتراپی استفاده می کنند. برخی از این وسیله ها عبارتند از:شولدر ویل یا چرخ شانه (Shoulder Wheel)تخت ترکشن یا کشش الکتریکی (دیجیتالی) و کشش در حین حرکت (Traction with Movement)پارالل یا میله های موازی برای راه رفتنشولدربار یا نرده بان شانه (Shoulder Bar)و…


بیشتر بدانید
مکانوتراپی
الکتروتراپی
بخش های تخصصی

الکتروتراپی


دستگاه های مورد استفاده در الکتروتراپی با هدف کاهش درد ، کاهش اسپاسم ، کاهش چسبندگی ، بازآموزی و تقویت عضلات بیماران به صورتاشعه مادون قرمز جریانی با طول موج ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ آنگسترم می‌باشد که وقتی با بدن برخورد می کند به گرما تبدیل شده و باعث افزایش جریان خون در نقطه درمان می‌شود و در نتیجه باعث بهبود تغذیه و دور شدن مواد زایدی که به علت سیکل درد ایجاد شده‌اند می شود.


بیشتر بدانید
بخش های تخصصی

مگنت تراپی


استفاده از میدان مغناطیسی است که در مجاورت بدن قرار می گیرد. غشاء سلول و تمام عناصر داخل سلول دارای بار الکتریکی و مغناطیسی هستند و مگنت تراپی نیز بر همین اساس پایه گذاری شده است.مگنت تراپی موضوع تازه ای نیست. یونانیان باستان عقیده داشتند سنگ های طبیعی آهنربا دارای قدرت شفتبخش هستند. امروزه این وسائل به انواع و اشکال گوناگون در بازار موجود است.


بیشتر بدانید
مگنت تراپی
مانوال تراپی
بخش های تخصصی

مانوال تراپی


واژه ی مانوال تراپی یا  “درمان دستی” به روش درمانی عضلات، تاندون ها،رباط ها و مفصل ها با استفاده از دست گفته می شود. لمس انسان، یک عنصر ضروری در روش و فلسفه ی درمان به حساب می آید و دلیل خوبی هم دارد. بیماران نسبت به درمان های دستی وقتی که با تمرین و آموزش همراه باشد، پاسخ مثبتی می دهند. این کار باعث بهبودی سریع تر و صرف هزینه ی کمتری می شوددرمان دستی گروه وسیعی از انواع تکنیک های پیچیده است…


بیشتر بدانید
بخش های تخصصی

سوزن خشک


سوزن خشک (dry needling) شکل غربی “طب سوزنی” است و این نوع روش درمان دارای نام های مختلفی است. سوزن خشک متداول ترین نام است. طب سوزنی بر اساس طب سنتی چینی انجام می گیرد. شکل مدرن از این طب یعنی سوزن خشک بر اساس مطالعات علمی نوروآناتومی پیشرفته و تحقیقات گسترده بر روی سیستم اعصاب و سیستم اسکلتی –عضلانی در غرب ایجاد شده است.


بیشتر بدانید
سوزن خشک
آسیب های ورزشی
بخش های تخصصی

آسیب های ورزشی


وقتی از تاندون پشت زنو—تاندون آشیل—زیاد استفاده شود، باعث درد و ورم در آن ناحیه خواهد شد. اگر درمان نشود، صدمه سخت تر شده تا حدی که دویدن را به کلی دشوار و غیرممکن می کند. این آسیب بیشتر در دونده ها و ورزشکارانی که با دویدن یا پریدن سروکار دارند اتفاق می افتد.پیشگیری و درمان:  دادن تمرین های کششی و قدرتی به عضلات و ماهیچه های ساق پا می تواند از بروز این آسیب جلوگیری کند. RICE و درمان های ضد-تورمی و تقویت ماهیچه های ساق پا بهترین درمان های ممکن برای این عارضه هستند. تا برطرف نشدن کامل عارضه، ورزش را شروع نکنید چون باعث تشدید وضعیت خواهد شد.


بیشتر بدانید
بخش های تخصصی

فیزیوتراپی تخصصی سالمندان


سالمندی دوره ای از زندگی است که به علت تغییرات ساختاری ایجاد شده در سیستم اسکلتی و ضعف ساختاری و تدریجی میتواند مشکلاتی را برای سلامت فرد سالمند ایجاد کند.مشکلات ستون فقرات، شکستگی ها بخصوص شکستگی لگن، پوکی استخوان،آرتروز و بیماریهایی مانند سکته مغزی،پارکینسون و سایر عوارض ناتوان کننده میتواند در زندگی فرد سالمند اختلال ایجاد کند.از این رو فیزیوتراپی و کاردرمانی نقش مهمی در توانبخشی افراد سالمند و بهبود کیفیت زندگی آنان دارد.


بیشتر بدانید
فیزیوتراپی تخصصی سالمندان

کلیه حقوق این سایت برای دکتر سلیمانی فر محفوظ می باشد